Opis
Porada laktacyjna – kiedy powinnaś skorzystać?
Czasami karmienie piersią nie przychodzi nam instynktownie. Chwilami przysparza trudności, bólu, łez i rozgoryczenia. Pojawiają się momenty zwątpienia i rezygnacji. Zadajemy sobie pytania: czy dobrze postępuję karmiąc dziecko piersią, skąd wiem, że jest najedzone? Porada laktacyjna będzie Ci potrzebna jeśli zaobserwujesz następujące odczucia lub sytuacje:
- czujesz niepewność związaną z karmieniem piersią,
- dziecko jest niespokojne przy piersi,
- zastanawiasz się czy prawidłowo przybiera na wadze,
- dostałaś zalecenie od lekarza, w które nie możesz uwierzyć,
- masz jakiekolwiek obawy, które chciałabyś skonsultować ze specjalistą od laktacji
Porada laktacyjna rozwieje Twoje wątpliwości.
Kto udziela wsparcia laktacyjnego?
dr n. zdr. Agnieszka Kardziejonek – położna od 2011 roku oraz doradca laktacyjny, która doświadczyła położnictwa na kontynencie afrykańskim. Towarzyszyła kobietom przy narodzinach dzieci w Ugandzie, gdzie obserwowała zwyczaje związane z karmieniem piersią. Łączy pasję związaną z promowaniem karmienia naturalnego z pracą naukową nad laktacją. Pracowała w szpitalach klinicznych w Policach oraz jako doradca laktacyjny na Pomorzanach. Zdobyła zaufanie wielu rodzin, które cenią w niej empatię i profesjonalizm.
Gdzie się spotkasz z doradcą?
Jeśli mieszkasz poza Szczecinem lub chcesz się spotkać z położną poza miejscem zamieszkania, zapraszamy na poradę do gabinetu położnej na Warszewie:
W gabinecie położnej mamy przygotowane kameralne miejsce do odbycia porady laktacyjnej. Jest możliwość skorzystania z kuchni i czajnika, łazienki wraz z przewijakiem, wygodnej kanapy lub worka sako do karmienia. Nie musisz zabierać swojej poduszki do karmienia, mamy na miejscu. Na miejscu możesz także kupić potrzebne akcesoria do karmienia, jeśli okażą się Wam potrzebne.
Jak wygląda porada laktacyjna?
Podczas porady laktacyjnej doradca laktacyjny zbiera obszerny wywiad dotyczący zdrowia zarówno Twojego jak i dziecka. W trakcie wizyty położna waży dziecko, ocenia nasilenie żółtaczki noworodkowej oraz zmian skórnych, budowę jamy ustnej oraz umiejętność ssania dziecka w badaniu na palcu. Ogląda również Twoje piersi, szczególnie jeśli masz poranione brodawki lub męczysz się z zastojami czy zapaleniem piersi. Poprosi Cię także o przystawienie malucha do piersi. Jeśli zajdzie taka potrzeba – razem skorygujecie błędy. Spróbuj tak rozplanować karmienia w dniu konsultacji, by na czas wizyty dziecko było chętne i gotowe do przystawienia
do piersi.
Na wizytę warto przygotować:
- książeczkę zdrowia dziecka,
- kartę wypisową ze szpitala,
- jedną pieluszkę tetrową,
- notatki dotyczące karmienia (jeśli prowadzisz)
- informacje o mokrych i brudnych pieluszkach (jeśli masz).
Pod koniec porady laktacyjnej położna podsumuje zalecenia na piśmie oraz odpowie na Twoje dodatkowe pytania. Na czas wizyty zwierzęta, które mogłyby przeszkadzać powinny być zamknięte w innym pomieszczeniu.
Ile trwa porada laktacyjna?
Większość porad trwa 90 minut.
Jeśli jesteś mamą wcześniaka lub będziesz potrzebowała wsparcia w postaci wizyty kontrolnej, zachęcamy do dokonania zakupu porady laktacyjnej w pakiecie. Dzięki skorzystaniu z wizyty kontrolnej będziesz się czuła pewniej i bezpieczniej oraz zauważysz, że wprowadzone zmiany przynoszą zadowalający efekt.
Pozostałe warianty są dostępne tutaj.
UWAGA !
Odwołanie konsultacji na mniej niż 24h przed wizytą wiąże się z brakiem możliwości zwrotu kosztów.
Kiedy możliwa jest porada laktacyjna?
Zadzwoń do nas ustalić najszybszy możliwy termin i godzinę.
Nina Kwaśniewska – promotor karmienia piersią – 600 99 42 10
Jeśli nie odbieramy – napisz SMS. Oddzwonimy.
Szukasz pozytywnych historii laktacyjnych? Przeczytaj o zmaganiach w początkach laktacji Ireny.
Możesz także zobaczyć jak karmić dziecko kubeczkiem.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.