Szkoła Rodzenia

Szkoła Rodzenia w Macierzance

Szkoła rodzenia w Fundacji Macierzanka to przygotowanie do porodu i rodzicielstwa od strony fizjologicznej, ale też budowanie świadomości dotyczącej psychologicznego aspektu narodzin.  Ważne jest dla nas to,  co naturalne. W trakcie zajęć szkoły rodzeni budujemy wiarę Was – rodziców – we własne kompetencje i intuicję. Oswajamy obawy i obalamy mity związane z porodem i karmieniem piersią. Tworzymy atmosferę radosnego oczekiwania dzięki spotkaniom i rozmowom z osobami, dla których poród był wydarzeniem pięknym i ubogacającym.  

W trakcie zajęć szkoły rodzenia kładziemy duży nacisk na respektowanie Waszych praw na porodówkach. Mówimy o tematach, które w innych miejscach zostałyby przemilczane, po to, byście mieli pełen wachlarz informacji, a tym samym dokonali niezależnych wyborów i decyzji.

Jesteście otoczeni wsparciem medycznym ze strony położnych i certyfikowanego doradcy laktacyjnego, jak i niemedycznym – promotora karmienia piersią.

Poruszamy tematy związane z naturalnym karmieniem i pielęgnacją niemowlątJesteśmy niezależni w formułowaniu swoich myśli – nie mamy wykładów sponsorowanych, nie rozdajemy komercyjnych próbek żywności i kosmetyków.

Szanujemy wybór domu jako miejsca porodu – u nas możecie bez obaw o tym opowiedzieć i przygotować się. Jesteśmy otwarci na każdą wizję porodu. Pomagamy także przygotować się do porodów w drodze cięcia cesarskiego. Mamy wypożyczalnię laktatorów, wag niemowlęcych i sklepik z akcesoriami laktacyjnymi – otrzymacie od nas kompleksowe wsparcie medyczne i niemedyczne. W szkole rodzenia spotkacie nas – położne, instruktorki, promotorki czy doradczynie laktacyjne – łączy nas to, że lubimy rodzić i przyjmować na świecie dzieci. O porodzie, karmieniu piersią potrafimy mówić godzinami… I zarażamy tym Was 🙂

szkola-rodzeniaNina Kwaśniewska – miałam to szczęście, że dane mi było dwukrotnie rodzić swoje dzieci w domu. Doświadczenie dwóch tak odległych spraw, jak narodziny mojej córki i śmierć mojej mamy, zaprowadziły mnie do Macierzanki. To tu prowadzę warsztaty z nauki karmienia piersią, jestem instruktorką szkoły rodzenia i doradcą noszenia dzieci w chustach.

Jedna z naszych absolwentek napisała:

Myślałam, że będę mieć dwójkę dzieci, ale tak mi się to rodzenie spodobało, że chyba zdecyduję się jeszcze na jedno 🙂

Tworzymy w  Macierzance klimat przyjazny rodzinie i dzieciom, skupiamy jak w soczewce ludzi, dla których ważna jest jakość narodzin i relacji. Jeśli brakowało Wam takiego miejsca – przybywajcie! Z serdecznym zaproszeniem, Nina Kwaśniewska – wiceprezes Fundacji

Pytania i Zapisy Kontakt

[/vc_column_inner][/vc_row_inner]

Napisz Komentarz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.