O Nas

Witajcie w Macierzance!

Nazywam się Nina Kwaśniewska, jestem mamą, dyplomowaną promotorką karmienia piersią oraz wiceprezesem fundacji Macierzanka.

Fundacja MacierzankaHistoria powstania Macierzanki łączy się z najważniejszymi kobietami w moim życiu:

💟Córką Kaliną, której poród i pojawienie się na świecie były początkiem mojej wewnętrznej przemiany i wytyczenia ścieżki, którą teraz podążam;

💟Mamą Małgorzatą Bajerską, która jest dla mnie przykładem niestrudzonej i wieloletniej walki o powrót do zdrowia uosobieniem siły i dobra w jednym.

Mama zmarła, gdy byłam w 5. miesiącu ciąży z Kaliną. Mama odeszła w domu. Kalina narodziła się w domu. Życie zatoczyło krąg.

Będąc przy mojej Mamie w Jej ostatnich dniach, zrozumiałam, że umieranie jest procesem. Poród też nim jest. Wraz z przyjściem na świat mojej córki coś się dopełniło. To wydarzenie zmieniło moją optykę rozumienia życia i śmierci oraz utwierdziło mnie w przekonaniu, że dom jest tym miejscem, w którym czujemy się bezpiecznie, w którym witamy i żegnamy bliskich.

Idea promowania porodów fizjologicznych, w tym także domowych, to naturalna konsekwencja moich przeżyć, wartości i przekonań. Miałam to szczęście, że dwukrotnie rodziłam w zaciszu domowym. W pierwszej ciąży, z powodu pośladkowego ułożenia córki, byłam kwalifikowana już do cięcia cesarskiego.

Jestem przekonana, że dobre porody i pozytywne wrażenia dodają kobietom skrzydeł, a potem niosą je w wielu dziedzinach życia, także zawodowego. Dlatego tak duża wagę przykładam do mówienia o porodzie jak o wydarzeniu pięknym i ubogacającym, nie tylko dla kobiet.

Zależy mi, by respektować taką wizję porodu, jakiej oczekuje kobieta. Uważam, że tylko wtedy możemy mówić o spełnieniu, satysfakcji i pozytywnym nastawieniu do swojej kobiecości. Bronię prawa kobiet do samostanowienia w tak ważnej kwestii, jaką jest poród. Prowadzę szkołę rodzenia i towarzyszę Wam w przygotowaniu do narodzin dziecka,  redukuję Wasz lęk po to, by odczarować powszechne rozumienie porodu jako traumy. Dzielę się moim doświadczeniem dwóch porodów domowych, ponieważ uważam, że o porodzie zbyt rzadko mówi się pozytywnie…

Jako promotorka karmienia piersią i mama, która wykarmiła dwójkę dzieci, upowszechniam karmienie naturalne. Uważam, że nikt i nic nie wesprze karmienia naturalnego, jeśli my, kobiety, nie zrobimy tego same. A jesteśmy najlepszymi ambasadorkami karmienia piersią dla społeczeństwa, otoczenia i następnych pokoleń. Działajmy!

Dbam również o to, by propagować samodzielność zawodową położnych. Mówię o szerokich kompetencjach zawodowych, jakie posiadają położne, po to, by społeczeństwo miało świadomość rangi tego zawodu.

Do współpracy w Macierzance szukam ludzi, którzy rozumieją naszą misję i chcą współuczestniczyć w promowaniu porodów domowych i karmienia naturalnego.

Jeśli utożsamiasz się z naszymi wartościami i są one także dla Ciebie bliskie – dołącz do nas.

Fundacja Macierzanka powstała po to, by wspierać rodziców w okresie ciąży, porodu i pierwszych lat spędzanych z dzieckiem. Jesteśmy z Wami, by rzetelnie pomagać i przedstawiać różne możliwości, jednocześnie szanując Wasze zadanie. Uważamy, że najważniejszy jest świadomy wybór.

Czekamy na Was w Macierzance razem zmieniajmy rzeczywistość!

Napisz Komentarz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.