Doradca laktacyjny – Macierzyństwo bez lukru

Doradca laktacyjny – Macierzyństwo bez lukru

“Gdybym miała wybrać kogo chcę widzieć w domu po porodzie, to zdecydowanie byłby doradca laktacyjny.” Tak często odpowiadają kobiety, które rozpoczęły laktacyjną ścieżkę z przeszkodami.

Postanowiłyśmy podsumować naszą laktacyjną pracę za rok 2019. W Macierzance udzieliłyśmy ponad 60. porad laktacyjnych. To dużo. Odwiedzamy Was w domach i Wy przyjeżdżacie do siedziby Macierzanki. Wszystkim tym kobietom, które są poza Szczecinem staram się pomagać telefonicznie i kierować je w sprawdzone miejsca. 

Bardzo chcemy, żeby nasze porady laktacyjne cechowało indywidualne podejście. Stworzyłyśmy ankietę, którą wysyłamy przed poradą po to, by poznać Waszą sytuację i oczekiwania przed spotkaniem. Samo spotkanie niech będzie czasem dla mamy i dla dziecka, czasem na obserwację Waszego karmienia i rozmowę.

Zauważyłyśmy, że w Waszych historiach często przewijają się te same wątpliwości, problemy czy trudności. Wspólnie z Moniką Dorendą – Czuchaj postanowiłyśmy uporządkować i omówić te wątki, które przebijały się w poradach laktacyjnych najczęściej.

Siódmy odcinek Macierzyństwa bez lukru będzie zatem opowieścią eksperta i mamy – położnej i doradcy laktacyjnego.

Możecie wysłuchać, m.in.:

  • Co zrobić z niespokojnym dzieckiem przy piersi?
  • Co jest normą, a co trochę od niej odbiega?
  • Czy doradca laktacyjny pokłócił  się o używanie laktatora z promotorem karmienia piersią?

 

Jeśli szukasz  odpowiedzi na inne nurtujące Cię pytania – odsłuchaj wcześniejsze odcinki podcastów serii Macierzyństwo bez Lukru.

Bardzo pomożesz nam w promowaniu karmienia naturalnego, jeśli udostępnisz ten podcast kolejnej kobiecie. Chcemy, by wsparcie laktacyjne obejmowało nie tylko medyczny aspekt ze strony doradcy laktacyjnego, ale przede wszystkim krąg wsparcia dla kobiet w Waszych miejscach zamieszkania. 

Dziękujemy za każdy komentarz i polubienie. Jest to dla nas dalsza motywacja do tworzenia takich nagrań.

Znajdziesz nas na youtube.


Nina Kwaśniewska

Miałam to szczęście, że było mi dane urodzić moje dzieci w domu. Promuję karmienie piersią, uważam, że poród może być wydarzeniem pięknym i ubogacającym. I wszędzie o tym mówię! Możecie mnie spotkać w Macierzance, gdzie wspieram Was w karmieniu piersią, towarzyszę w przygotowaniu do porodu, a także później, gdy pomagam w nauce wiązania chust.

Napisz Komentarz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.