Śpiewające mamy – warsztat muzyczny dla dzieci

Śpiewające mamy – warsztat muzyczny dla dzieci

Śpiewające Mamy – warsztat muzyczny dla dzieci jest przeznaczony zarówno dla mam (także ojców!), jak i dla dzieci w wieku od około roku do około 3 lat.

jaki jest cel warsztatów śpiewające mamy?

Celem warsztatów ,,Śpiewające Mamy” jest zdobycie przez uczestników – zarówno mamy, jak i dzieci, nowych umiejętności i doświadczeń muzycznych. Naszym celemjest zainspirowanie mam do wzbogacenia ich codzienności z dzieckiem muzyką żywą, wokalną, niewymagającą niczego ponad ich własny głos. Zdobyty dzięki zajęciom repertuar można z łatwością wykonywać przy czynnościach dnia codziennego. Jest on także pomocny w radzeniu sobie ze znanymi każdej z nas trudnymi emocjonalnie sytuacjami z życia mamy i dziecka.

Na zajęciach:

Mama:
-zdobywa prosty do wykonania repertuar zaczerpnięty zwłaszcza z muzyki tradycyjnej polskiej,
-poprzez obserwację i udział w zajęciach uczy się w sposób naturalny, umuzykalniając dzięki temu swoją pociechę na codzień.

Dziecko:
-uczestniczy w umuzykalniających, rozwijających zabawach dostosowanych do wieku
-ma okazję słuchania muzyki wokalnej wykonywanej na żywo.

Założeniem repertuarowym warsztatów Śpiewające Mamy jest muzyka tzw. ludowa, a więc tradycyjna pochodząca z ziem polskich. Materiał wokalny, a także opcjonalna część oddechowo-emisyjna, są na bieżąco dopasowywane do preferencji danej grupy. Zajęcia są również okazją do spotkania mamy z innymi mamami i dzieci z innymi dziećmi w przestrzeni możliwie im najprzyjaźniejszej

Kto prowadzi zajęcia śpiewające mamy – warsztat muzyczny dla dzieci?

Poznajcie Waszą prowadzącą –  Kiarę Kotlarek -Adamiak

Program opracowała i przygotowała Kiara Kotlarek – Adamiak – Kiara prowadziła dla nas warsztaty pt.:”Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato”. Dziś Kiara sama jest mamą dwuletniej Basi i przygotowała dla nas projekt “Spiewające Mamy”, o którym pisze tak:

Jako mama niemal dwuletniej córeczki każdego dnia przekonuję się o wartości posiadania repertuaru zdolnego ożywić rutynę życia domowego oraz wprowadzić do niego choć odrobinę oddechu i wartościowej formy relaksu (także dla mamy). Muzyka obecna w domu, zwłaszcza ta wykonywana na żywo, stanowi niepodważalną korzyść dla wielu sfer rozwoju dziecka (nie tylko muzycznego, ale i np. emocjonalnego).

kiedy odbywają się warsztaty śpiewające mamy?

Spotykamy się w piątki:

  1. 10:00- 10:45 – dzieci do 1,5 roku
  2. 11:00 – 11:45 – dzieci powyżej 1,5 roku

jaki jest koszt udziału w warsztatach śpiewające mamy?

Ceny i dostępne warianty znajdziesz pod tym linkiem.

A jeśli chcesz zobaczyć, jak śpiewają dzieci na zajęciach, zerknij TU.

ile osób będzie brało udział w warsztatach?

Pracujemy kameralnie – maksymalna ilość osób na szkoleniu to 5 dzieci wraz ze swoimi rodzicami.

Zajęcia prowadzone sa w sali warsztatowej, którą widzicie na zdjęciu.

gimnastyka-słowiańska


Nina Kwaśniewska

Miałam to szczęście, że było mi dane urodzić moje dzieci w domu. Promuję karmienie piersią, uważam, że poród może być wydarzeniem pięknym i ubogacającym. I wszędzie o tym mówię! Możecie mnie spotkać w Macierzance, gdzie wspieram Was w karmieniu piersią, towarzyszę w przygotowaniu do porodu, a także później, gdy pomagam w nauce wiązania chust.

Napisz Komentarz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.