Początki karmienia piersią

Początki karmienia piersią

O CZYM BĘDZIE WARSZTAT POCZĄTKI KARMIENIA PIERSIĄ?

Warsztat “Początki karmienia piersią” jest częścią projektu “Jestem kobietą”, który został dofinansowany z Urzędu Miasta Szczecin w ramach profilaktyki i promocji zdrowia adresowanych do mieszkańców Szczecina.

Warsztat zarówno dla rodziców pierwszego dziecka jak i dla tych, którzy doświadczyli „traumy laktacyjnej” w szpitalu przy poprzednim porodzie.

Podczas spotkania dowiecie się, co jest normą w laktacji w pierwszych dobach po narodzinach, jak zmieniają się piersi mamy i zapotrzebowanie żywieniowe dziecka.
Każdy uczestnik po spotkaniu będzie wiedział jak rozpoznać, czy dziecko jest głodne. Powiemy jak poradzić sobie z wybieraniem pozycji do karmienia w zależności od tego, czy poród odbył się naturalnie czy operacyjnie.

Poznasz, jak możesz zadbać o laktację jeśli noworodek nie będzie przy Tobie (np. będzie wcześniakiem). Zobaczysz, jak pobrać siarę, która jest niezastąpiona dla dziecka, a także jak stymulować gruczoł piersiowy do utrzymania laktacji.

Pewnie już wiesz, że rozmiar piersi nie ma znaczenia w karmieniu, ale może martwisz się o to, czy kształt brodawek będzie odpowiadał dziecku. Podczas warsztatu omówimy również tę sprawę.

Wszyscy mówią, że mleko matki jest najlepszym pokarmem noworodka. Podczas warsztatu dowiesz się dlaczego tak jest. Powiemy, w jaki sposób podać pokarm, jeśli nie może być to pierś, dlaczego lepiej użyć alternatywnych sposobów karmienia niż butelki w pierwszych dobach życia.

Na warsztacie dowiesz się jak może wyglądać karmienie dziecka w szpitalu. Jaką pomoc możesz uzyskać od medyków, a także jakie masz prawa w związku z karmieniem naturalnym swojego maluszka.

KTO PROWADZI WARSZTAT POCZĄTKI KARMIENIA PIERSIĄ?

dr n. zdr. Agnieszka Kardziejonek – położna od 2011 roku oraz doradca laktacyjny, która doświadczyła położnictwa na kontynencie afrykańskim. Towarzyszyła kobietom przy narodzinach dzieci w Ugandzie, gdzie obserwowała  zwyczaje związane z karmieniem piersią. Łączy pasję związaną z promowaniem karmienia naturalnego z pracą naukową nad laktacją. Pracowała w szpitalach klinicznych w Policach oraz jako doradca laktacyjny na Pomorzanach. Zdobyła zaufanie wielu rodzin, które cenią w niej empatię i profesjonalizm.

KIEDY ODBĘDZIE SIĘ WARSZTAT I ILE BĘDZIE TRWAŁ?

 • 6. września (poniedziałek) – godzina 18:00 – warsztat będzie trwał 1,5 h

GDZIE ODBĘDZIE SIĘ WARSZTAT POCZĄTKI KARMIENIA PIERSIĄ?

Spotykamy się w siedzibie Macierzanki, ul.Felczaka 16 – szare drzwi z długą klamką, osobne wejście (nie jak do kamienicy).

W sali warsztatowej prosimy o zdjęcie butów – zabierz ze sobą obuwie na zmianę.

JAK MOGĘ ZAPISAĆ SIĘ NA WARSZTAT?

Zapisy przez formularz, telefonicznie 600994210 lub mailowo kontakt@macierzanka.org


  ZAINTERESOWANA INNYMI WARSZTATAMI?

  Znajdziesz je na naszym facebooku, instagramie i tutaj.

  Obserwuj nas, by być na bieżąco!


  Nina Kwaśniewska

  Miałam to szczęście, że było mi dane urodzić moje dzieci w domu. Promuję karmienie piersią, uważam, że poród może być wydarzeniem pięknym i ubogacającym. I wszędzie o tym mówię! Możecie mnie spotkać w Macierzance, gdzie wspieram Was w karmieniu piersią, towarzyszę w przygotowaniu do porodu, a także później, gdy pomagam w nauce wiązania chust.

  Napisz Komentarz


  The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.