Ruszamy z nowym wakacyjnym kursem szkoły rodzenia

Ruszamy z nowym wakacyjnym kursem szkoły rodzenia

Szkoła rodzenia w Fundacji Macierzanka to nie tylko przygotowanie do porodu i rodzicielstwa od strony fizjologicznej, ale też budowanie świadomości dotyczącej psychologicznego aspektu narodzin. Kładziemy nacisk na to, co naturalne. Budujemy wiarę Was – rodziców – we własne kompetencje i intuicję. Oswajamy obawy
i obalamy mity związane z porodem “ tworzymy atmosferę radosnego oczekiwania“ poprzez spotkania i rozmowy
z osobami, dla których poród był wydarzeniem pięknym i ubogacającym.

Mówimy otwarcie o możliwości urodzenia dziecka w warunkach domowych. Szanujemywybór domu jako miejsca porodu – u nas możecie bez obaw o tym opowiedzieć i przygotować się.

Jest to dla nas ogromny zaszczyt, że szkołę rodzenia w Fundacji Macierzanka poprowadzi pionierka porodów domowych w województwie zachodniopomorskim, niezależna położna, wiceprezes zarządu stowarzyszenia Dobrze Urodzeni Dorota Fryc.

W trakcie zajęć szkoły rodzenia kładziemy duży nacisk na respektowanie Waszych praw na porodówkach – mówimy o randze planu porodu i standardach opieki okołoporodowej. Mówimy o tematach, które w innych miejscach zostałyby przemilczane po to, byście mieli pełen wachlarz informacji, a tym samym dokonali niezależnych wyborów i decyzji.

Poruszamy tematy związane z naturalnym karmieniem i pielęgnacją niemowląt. Jesteście otoczeni wsparciem medycznym ze strony certyfikowanego doradcy laktacyjnego, jak i niemedycznym “ promotora karmienia piersią. Wspieramy w trakcie kursu, jak i po nim, a także dużo później.

Jesteśmy niezależni w formułowaniu swoich myśli, jak i działalności “ szkoła rodzenia nie powstała dzięki dotacjom, nie mamy wykładów sponsorowanych, nie rozdajemy komercyjnych próbek żywności, kosmetyków itp. Zgromadzone pomoce i wyposażenie zostały zakupione ze środków darczyńców, których życzeniem jest pozostać anonimowymi.

Chcemy tworzyć wokół Fundacji Macierzanka klimat przyjazny rodzinie i dzieciom, skupiać jak w soczewce ludzi, dla których ważna jest jakość komunikacji z dziećmi, zdrowie i dobra relacja. Dla wszystkich uczestników kursu szkoły rodzenia przewidzieliśmy zniżki na : wizytę patronażową lub poradę laktacyjną, szkolenie z zakresu pierwszej pomocy dla dzieci.

Jeśli brakowało Wam takiego miejsca – czujcie się u nas, jak u siebie w domu.

Z serdecznym zaproszeniem,

Nina Kwaśniewska

wiceprezes zarządu

Pracujemy kameralnie – maksymalnie w kursie uczestniczą 3 pary. Zapraszamy!

Opinia uczestniczki poprzedniego kursu:


Nina Kwaśniewska

Miałam to szczęście, że było mi dane urodzić moje dzieci w domu. Promuję karmienie piersią, uważam, że poród może być wydarzeniem pięknym i ubogacającym. I wszędzie o tym mówię! Możecie mnie spotkać w Macierzance, gdzie wspieram Was w karmieniu piersią, towarzyszę w przygotowaniu do porodu, a także później, gdy pomagam w nauce wiązania chust.

Napisz Komentarz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.