Swap party – wymianka ubrań

Swap party – wymianka ubrań

Co to jest Swap party?

Swap party to spotkanie w kobiecym gronie, podczas którego możemy się poznać, wymienić doświadczeniami, a przede wszystkim wymienić się ubrankami! Nasze swap party będzie poświęcone wymiance ubrań dziecięcych i ciążowych.

Wymiana ubrań ma na celu pokazanie Wam, że decyzja o posiadaniu dziecka nie jest uwarunkowana Waszym stanem posiadania. Chcemy też pokazać, że noworodka i starsze dziecko możemy “obsłużyć” praktycznie bezkosztowo, dzięki karmieniu piersią czy korzystaniu z pieluszek wielorazowych, a także dostając i przekazując ubranka dla kolejnych dzieci.

Uranka dla noworodków są praktycznie niezniszczone. Będziesz mogła przebierać w dużych ich ilościach, kolorach, materiałach, a także samej przekazać niepotrzebne już ubrania dla kolejnych dzieci.

Dziękii temu nasze spotkanie ma także wymiar edukacyjny i ekologiczny – promujemy gospodarkę obiegu zamkniętego.

Nie chcemy i nie będzięmy pokoleniem jednorazowym!

Spotkanie zostało zrealizowan dzięki wsparciu Sektor 3.

 

Kto prowadzi spotkanie Swap party wymianka ubrań?

Warsztaty poprowadzi Nina Kwaśniewska – promotor karmienia piersią, wiceprezes Macierzanki, mama trójki dzieci. 

-“Dostałam bardzo wiele ubrań, miałam niezliczone ilości sukienek, bodziaków, kapelutków i innych rzeczy. Z wielu z nich skorzystały kolejne dzieci, dlatego tak bliska jest mi idea przekazywania ubrań. dybym tego nie robiła, musiałabym otworzyć lumpeks”

Zapraszam Was na skompletowanie szafy dla Waszych dzieci

Kiedy odbędą się spotkania i co ze sobą zabrać?

 • 18. października,poniedziałek godzina 10:00. 
 • 29. listopada,poniedziałek godzina 10:00.  

Jeśli masz zabierz ze sobą ubranka dla dzieci lub dla kobiet w ciąży.

Gdzie odbędzie się Swap party wymianka ubrań?

Spotykamy się w siedzibie Macierzanki, ul.Felczaka 16 – szare drzwi z długą klamką, osobne wejście (nie jak do kamienicy).

Prosimy o zdjęcie obuwia do sali warsztatowej – zabierzcie ze sobą ciepłe skarpety lub obuwie na zmianę.

Wstęp jest BEZPŁATNY, będziecie mogły skorzystać z aneksu, gdzie można zrobić kawę lub herbatę. Przy ekspresie ciśnieniowym będzie stała PUSZKA, do której możecie dorzucić swój wkład do naszej zbiórki publicznej  

Zbieramy na urządzenie zwane BILIRUBINOMETREM. Dzięki niemu dzieci z żółtaczką nie będą musiały mieć pobieranej krwi na zbadanie poziomu bilirubiny.

 

Jak mogę zapisać się na zajęcia?

Zapisy przez formularz, telefonicznie 600994210 lub mailowo kontakt@macierzanka.org

W MAILU PROSZĘ PODAJ TYTUŁ WARSZTATU i TERMIN


   


  Nina Kwaśniewska

  Miałam to szczęście, że było mi dane urodzić moje dzieci w domu. Promuję karmienie piersią, uważam, że poród może być wydarzeniem pięknym i ubogacającym. I wszędzie o tym mówię! Możecie mnie spotkać w Macierzance, gdzie wspieram Was w karmieniu piersią, towarzyszę w przygotowaniu do porodu, a także później, gdy pomagam w nauce wiązania chust.

  Napisz Komentarz


  The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.