Moja płodność – jak ją zrozumieć?

Moja płodność – jak ją zrozumieć?

DLA KOGO SĄ WARSZTATY MOJA PŁODNOŚĆ?

“Moja płodność – jak ją zrozumieć?” jest częścią projektu “Jestem kobietą”, który został dofinansowany z Urzędu Miasta Szczecin w ramach profilaktyki i promocji zdrowia adresowanych do mieszkańców Szczecina.

-Co robisz, gdy ktoś zadaje Ci pytanie o datę ostatniej miesiączki?

-Czy sięgasz po telefon i pytasz aplikację o to, kiedy to było? A może w ogóle nie wiesz i podajesz datę przybliżoną?

-Czy wiesz, kiedy masz owulację i jak ją poznać?

– Uważasz, że przez większość czasu w trakcie cyklu jesteś płodna?

-Jeśli sądzisz, że jedynym, skutecznym sposobem kontroli swojej płodności jest tabletka antykoncepcyjna, to ten warsztat też jest dla Ciebie!

Wiele z nas zna dobrze zasady działania ekspresu do kawy, wie jaką kawkę lubi najbardziej. Espresso, latte, macchiato, cappuccino, mocha, czarna z mlekiem, z fusami, w kubku czy w filiżance, z cukrem czy z miodem, z jakiego ziarna, jak parzona…. (Próbowaliście czarnej kawy z cytryną i miodem?)

A ile potrafisz powiedzieć o swoim ciele, o swoim cyklu menstruacyjnym?

Jeśli o swoim cyklu powiesz mniej niż o ulubionej kawie – te warsztaty są dla Ciebie.

Zapraszamy Cię do poznania własnego ciała. Tak dobrze, jak nigdy wcześniej. Będzie to początek Twojej przyjaźni ze samym sobą, akceptacji praw natury i zgłębienia wiedzy. Na pewno nie jest Ci obcy zdrowy styl życia, ekologia. Tyle mówi się o tym, aby zacząć od siebie.  Świetnie! Zacznij i Ty!

Ten warsztat jest także dla tych z Was, którzy są przekonani o tym, że poziom skomplikowania naszego ciała jest tak duży, że nie sposób nad nim zapanować i należy zdać się na dokonania współczesnej nauki. Jeśli jednak zasiało się ziarno niepewności w Tobie, czy aby na pewno tak jest….Przyjdź!

Podczas warsztatu będziesz mogła poznać zasady funkcjonowania swojego kobiecego cyklu oraz napić się pysznej kawy;) / herbaty.

“Warsztaty A”  w październiku.

Podczas warsztatów październikowych (podstawowych) poznasz funkcjonowanie swojego cyklu menstruacyjnego, dowiesz się kiedy występuje owulacja (nie jest zawsze 14 dnia!). Zapoznasz się ze zmianami, które są w Twoim ciele (bo zmieniamy się podczas cyklu – i nie chodzi tylko o emocje! ). Jeśli do tej pory nie wiesz czym jest progesteron i estrogen i jaki hormon wpływa na to, że jesteś bardziej zdenerwowana przed miesiączką. Jeśli skróty FSH i LH są tajemnicą – ten warsztat jest dla Ciebie!

Spotkanie jest dedykowane zarówno dla kobiety, która nie rozpoczęła współżycia płciowego, jak i dla mamy po porodzie, która nie rozumie swojej płodności. Z warsztatu szczególnie skorzystasz, gdy boisz się skutków ubocznych antykoncepcji hormonalnej, ale nie wiesz jak odnaleźć się w obserwacji swojej natury.

Powiemy o tym, co jest podobne w naszych cyklach i o tym, co jest różne. Dowiesz się jak zmienia się śluz szyjkowy, temperatura i szyjka macicy na przestrzeni cyklu menstruacyjnego. Czy znałaś wcześniej swoje ciało, tak aby wiedzieć, kiedy jesteś płodna, a kiedy nie?

Nie wstydź się tego, że nie potrafisz opisać swoich cyklów – po prostu przyjdź i poznaj tajemnice swojej płodności!

A o kawie też możemy porozmawiać!

“Warsztaty B” – listopad.

Spotkanie drugie jest dla osób, które uczestniczyły w warsztacie A. Podczas niego pogłębimy temat rozpoznawania swojej płodności według metody angielskiej.

Jako uczestniczka będziesz mogła poznać szczegóły metody podwójnego sprawdzania, otrzymasz kartę cyklu. Wspólnie wypełnimy przykładową kartę i nauczysz się, jak możesz na nią nanosić swoje obserwacje.

KTO PROWADZI WARSZTAT MOJA PŁODNOŚĆ?

dr n. med. Agnieszka Kardziejonek – położna od 2011 roku, doradca laktacyjny, która doświadczyła położnictwa na kontynencie afrykańskim. Towarzyszyła kobietom w narodzinach dzieci w Ugandzie, gdzie obserwowała  zwyczaje związane z karmieniem piersią. Łączy pasję związaną z promowaniem karmienia naturalnego z pracą naukową. Pracowała w szpitalach klinicznych: w Policach oraz jako doradca laktacyjny na Pomorzanach.
Spokój Agnieszki, dobra energia, która od niej emanuje jest niezastąpiona w kontaktach z Wami.

Agnieszka jest także instruktorem metody angielskiej – jednej z metod obserwacji płodności, którą przybliży Wam właśnie na warsztatach.

KIEDY ODBĘDĄ SIĘ WARSZTATY MOJA PŁODNOŚĆ?

W październiku mamy dla Was 3. terminy:

 • poniedziałek, 18 października,  od godziny 18:00 do 20:20
 • środa, 20 października,  od godziny 18:00 do 20:20
 • poniedziałek, 25 października,  od godziny 18:00 do 20:20

A Ci z Was, którzy będą chcieli zgłębić temat związany z ludzką płodnością, zapraszamy Was na warsztat dla zaawansowanych:

 • poniedziałek, 8 listopada,  od godziny 18:00 do 20:00
 • poniedziałek, 22 listopada,  od godziny 18:00 do 20:00

GDZIE ODBĘDZIE SIĘ WARSZTAT?

Spotykamy się w siedzibie Macierzanki, ul.Felczaka 16 – szare drzwi z długą klamką, osobne wejście (nie jak do kamienicy).

W sali warsztatowej siedzimy na pufach, proszę o zabranie dodatkowych kapci/skarpetek na zmianę.

POZNAJ PŁODNOŚĆ

 

JAK MOGĘ ZAPISAĆ SIĘ NA ZAJĘCIA?

Zapisy  przez poniższy formularz, telefonicznie 600 99 42 10 lub mailowo kontakt@macierzanka.org

 


   

  ZAINTERESOWANA INNYMI WARSZTATAMI?

  Znajdziesz je na naszym facebooku, instagramie i tutaj. Obserwuj nas, by być na bieżąco!

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   


  Nina Kwaśniewska

  Miałam to szczęście, że było mi dane urodzić moje dzieci w domu. Promuję karmienie piersią, uważam, że poród może być wydarzeniem pięknym i ubogacającym. I wszędzie o tym mówię! Możecie mnie spotkać w Macierzance, gdzie wspieram Was w karmieniu piersią, towarzyszę w przygotowaniu do porodu, a także później, gdy pomagam w nauce wiązania chust.

  Napisz Komentarz


  The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.