Liczy się każda kropla – wsparcie laktacyjne

Liczy się każda kropla – wsparcie laktacyjne

SPOTKANIA LICZY SIĘ KAŻDA KROPLA – WSPARCIE LAKTACYJNE – CO TO ZA PROJEKT?

Warsztat “Liczy się każda kropla – wsparcie laktacyjne” jest częścią projektu “Swap party”, który został dofinansowany  przez Sektor 3 w ramach mikrodotacji.

Warsztat jest BEZPŁATNY.

Dostawaliśmy już sygnały o tym, że jest potrzeba stworzenia cyklicznych spotkań dla kobiet, w trakcie których będą mogły wymienić się poglądami i uzyskać wsparcie. W trakcie pracy widzimy także potrzebę wypożyczenia laktatorów klasy szpitalnej, ale wciąż dla wielu rodziców ta opcja nie jest znana i dokonują zakupów laktatorów osobistych, które mają gorszą wydajność, a przez to często nie wspierają karmienia piersią, lecz zmierzają do jego zakończenia, stąd pomysł, by umożliwić nieodpłatne wypożyczenie sprzętu. Wciąż widzimy potrzebę edukacji w zakresie laktacji i początków karmienia piersią – i tutaj właśnie realizujemy spotkania edukacyjne z doradcą laktacyjnym.

 • Spotkania mają charakter otwarty, tzn. spotykamy się we wspólnym kręgu, rozmawiamy i wymieniamy się wiedzą, rozwiewamy wątpliwości i mity Spotkanie moderuje doradca laktacyjny. Omawiamy wspólnie problem laktacyjny i znajdujemy jego rozwiązanie.  Możesz przyjść z maleństwem, możesz przyjść jeszcze w ciąży.

 • Na spotkanie możecie przynieść także zużyty sprzęt laktacyjny – zostanie on zutylizowany w ekoporcie lub wysterylizowany i przekazany kolejnym kobietom (w zależności od jego stanu).
 • Będziecie miały możliwość bezpłatnego wypożyczenia laktatora klasy szpitalnej. Po podpisaniu umowy i wpłacie kaucji.

KTO MOŻE PRZYJŚĆ NA SPOTKANIE?

Każda kobieta, która jest w ciąży lub urodziła i chce spotkać się w gronie innych mam. Jeśli chcesz uzyskać wsparcie, zdobyć wiedzę, rozwiać wątpliwości lub po prostu spędzić czas, napić się herbaty lub kawy i naładować się pozytywnie -przyjdź.

KTO PROWADZI SPOTKANIE LICZY SIĘ KAŻDA KROPLA – WSPARCIE LAKTACYJNE?

dr n. zdr. Agnieszka Kardziejonek – położna od 2011 roku oraz doradca laktacyjny, która doświadczyła położnictwa na kontynencie afrykańskim. Towarzyszyła kobietom przy narodzinach dzieci w Ugandzie, gdzie obserwowała  zwyczaje związane z karmieniem piersią. Łączy pasję związaną z promowaniem karmienia naturalnego z pracą naukową nad laktacją. Pracowała w szpitalach klinicznych w Policach oraz jako doradca laktacyjny na Pomorzanach. Zdobyła zaufanie wielu rodzin, które cenią w niej empatię i profesjonalizm.

KIEDY ODBĘDĄ SIĘ SPOTKANIA I ILE BĘDZĄ TRWAŁY?

 • 22. października (PIĄTEK) – godzina 9:30 – 11:30 – warsztat będzie trwał 2 h
 • 15. listopada (poniedziałek)- godzina 18:00 – 20:00 – warsztat będzie trwał 2 h
 • 18.listopada (czwartek)- godzina 11:00 – 13:00 – warsztat będzie trwał 2 h

 

GDZIE ODBĘDZIE SIĘ WARSZTAT PRZYGOTUJ SIĘ DO KARMIENIA PIERSIĄ W CIĄŻY?

Spotykamy się w siedzibie Macierzanki, ul.Felczaka 16 – szare drzwi z długą klamką, osobne wejście (nie jak do kamienicy).

W sali warsztatowej prosimy o zdjęcie butów – zabierz ze sobą obuwie na zmianę.

JAK MOGĘ ZAPISAĆ SIĘ NA WARSZTAT?

Zapisy przez formularz, telefonicznie 600994210 lub mailowo kontakt@macierzanka.org


  ZAINTERESOWANA INNYMI WARSZTATAMI?

  Znajdziesz je na naszym facebooku, instagramie i tutaj.


  Nina Kwaśniewska

  Miałam to szczęście, że było mi dane urodzić moje dzieci w domu. Promuję karmienie piersią, uważam, że poród może być wydarzeniem pięknym i ubogacającym. I wszędzie o tym mówię! Możecie mnie spotkać w Macierzance, gdzie wspieram Was w karmieniu piersią, towarzyszę w przygotowaniu do porodu, a także później, gdy pomagam w nauce wiązania chust.

  Napisz Komentarz


  The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.