Pozycje wertykalne

Pozycje wertykalne

Warsztat “Pozycje wertykalne?” jest częścią projektu “Jestem Kobietą”, dofinansowanego przez Urząd Miasta w Szczecinie.

Wstęp jest BEZPŁATNY.

O czy będzie warsztat “Pozycje wertykalne”?

Od czasu medykalizacji porodu,kiedy większość kobiet rodzi w szpitalu, zapomina się jak ważna jest pozycja rodzącej. Porody odbywają się zazwyczaj na leżąco lub półsiedząco z uniesionymi nogami, czyli w pozycji horyzontalnej. Coraz częściej jednak mówi się o pozycjach wertykalnych, czyli takich, gdzie kobieta stoi, kuca, klęczy. Zachęca się rodzące, by przyjmowaly właśnie pozycje wetykalne.
 
Ale właściwie dlaczego?
 
Pozycje wertykalne ułatwiają prawidłowe wstawianie się dziecka w kanał rodny. Dzięki grawitacji, łatwiej dziecku się urodzić. Ciało lepiej dostosowuje się do sytuacji, kiedy ma możliwość swobodnego poruszania się.
 
Na warsztatach dowiesz się, które pozycje możesz wykorzystać na każdym etapie porodu, by ułatwić sobie oraz
dziecku. Bedziesz miała okazję sprawdzić jakie pozycje są dla Ciebie wygodne, a także zaznajomisz się ze sprzętem wspomagającym, jakim może być piłka gimnastyczna czy krzesło. Jeśli będziesz miała ochotę przyjść z partnerem, dowiecie się, jak on może wesprzeć Cię w porodzie dając podporę Twemu ciału.

Kto prowadzi zajęcia”Pozycje wertykalne”

Warsztaty poprowadzi położna Marta Kocińska. Prywatnie jest mamą 5-letniego Filipa. O jej ciąży i porodzie możecie usłyszeć w podcaście na naszym kanale na YT. Pracuje na jednej ze szczecińskich porodówek, gdzie towarzyszy kobietom podczas porodów naturalnych i tych operacyjnych. Marta jest uważna na potrzeby kobiet i potrafi udzielić im wsparcia kiedy tego potrzebują. W Macierzance, oprócz warsztatów szkoły rodzenia, prowadzi także gimnastykę słowiańską kobiet. Działa z pasją i zaangażowaniem, tak żeby każda kobieta czuła się ważna i zaopiekowana. Zależy jej na indywidualnym podejściu z poszanowaniem drugiego człowieka.

 

Kiedy odbędą się zajęcia?

 • 26. października (wtorek), godzina 11:00. Warsztat potrwa 2h

Gdzie odbędą się wykłady?

Spotykamy się w siedzibie Macierzanki, ul.Felczaka 16 – szare drzwi z długą klamką, osobne wejście (nie jak do kamienicy).

Prosimy o zdjęcie obuwia do sali warsztatowej – zabierzcie ze sobą ciepłe skarbety lub obuwie na zmianę.

 

Jak mogę zapisać się na zajęcia?

Zapisy przez formularz, telefonicznie 600994210 lub mailowo kontakt@macierzanka.org

W MAILU PROSZĘ PODAJ TYTUŁ WARSZTATU


   


  Nina Kwaśniewska

  Miałam to szczęście, że było mi dane urodzić moje dzieci w domu. Promuję karmienie piersią, uważam, że poród może być wydarzeniem pięknym i ubogacającym. I wszędzie o tym mówię! Możecie mnie spotkać w Macierzance, gdzie wspieram Was w karmieniu piersią, towarzyszę w przygotowaniu do porodu, a także później, gdy pomagam w nauce wiązania chust.

  Napisz Komentarz


  The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.