Tydzień Godnego Porodu w Szczecinie

Tydzień Godnego Porodu w Szczecinie

Fundacja Rodzić po Ludzku po raz drugi organizuje Tydzień Godnego Porodu – ogólnopolski cykl wydarzeń lokalnych dla kobiet w ciąży i par oczekujących dziecka. Tegoroczny Tydzień odbędzie się pod hasłem „Plan porodu – poznaję moje potrzeby i prawa”.

Wspólnie z położnymi, doulami, instruktorkami szkół rodzenia, promotorkami karmienia piersią, doradczyniami laktacyjnymi, osobami, którym bliska jest idea „rodzenia po ludzku”, w kilkudziesięciu miastach i miasteczkach w Polsce zorganizowanych zostanie kilkaset bezpłatnych wydarzeń o tematyce okołoporodowej. W dniach 21-27 maja lokalne aktywistki będą mówić o standardach opieki okołoporodowej oraz o planie porodu – czym jest i dlaczego warto go mieć. Po to, by kobiety w Polsce wiedziały, że zgodnie z prawem mogą rodzić w zgodzie z własnymi potrzebami.

My w Macierzance organizujemy dwa spotkania:

 • 21 maja – poniedziałek o godz. 17:15 – Po co mi plan porodu?!
 • 25 maja – piątek – godzina 16:00 – Kino dla Mam.

Zapraszam na film związany z tematyką porodową – to jest czas dla nas – na odpoczynek i bycie w kobiecym gronie.

Wszystkie spotkania będzie łączyło jedno – będą dostarczać konkretnej wiedzy i przekazywać wizję porodu, jako pięknego i umacniającego wydarzenia. Będą wracać do tego, co naturalne i instynktowne, przypominać, że to kobieta zna swoje ciało najlepiej.

Zajęcia prowadzi Nina Kwaśniewska – promotorka karmienia piersią. W szkole rodzenia przygotowuje pary do najważniejszego wydarzenia w ich życiu – do godnego spotkania z maleństwem.

Mama Kaliny i Jana, którzy mogli urodzić się w domu. 

Chcę, by kobiety otrzymywały pełen wachlarz informacji i dopiero na tej podstawie podejmowały najlepsze dla siebie i dziecka decyzje.

ZAPISY? PYTANIA?


   


  Nina Kwaśniewska

  Miałam to szczęście, że było mi dane urodzić moje dzieci w domu. Promuję karmienie piersią, uważam, że poród może być wydarzeniem pięknym i ubogacającym. I wszędzie o tym mówię! Możecie mnie spotkać w Macierzance, gdzie wspieram Was w karmieniu piersią, towarzyszę w przygotowaniu do porodu, a także później, gdy pomagam w nauce wiązania chust.

  Napisz Komentarz


  The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.