Warsztat kąpiel noworodka

Warsztat kąpiel noworodka

Jak będzie wyglądał warsztat kąpiel noworodka?

Warsztat “Kąpiel noworodka” jest częścią projektu “Jestem kobietą”, który został dofinansowany z Urzędu Miasta Szczecin w ramach profilaktyki i promocji zdrowia adresowanych do mieszkańców Szczecina.

Warsztat stworzyłyśmy z myślą o rodzicach, którzy oczekują narodzin pierwszego dziecka.  Będzie to spotkanie praktyczne, podczas którego będziecie mogli wykąpać fantom noworodka, ubrać go, przewinąć. A także nauczyć się prawidłowego uchwycenia, złapania, obrócenia małego dziecka.

W trakcie warsztatu położna omówi także z Wami zasadność stosowania komercyjnych kosmetyków, a także pokaże Wam, jak przygotować kąpiel w krochmalu. Opowie, czy i kiedy kąpać dziecko w nadmanganianie potasu. Zademonstruje w jaki sposób dbać o kikut pępowiny, męskie i żeńskie narządy płciowe.

Dowiecie się także kiedy możecie pierwszy raz obciąć dziecku paznokcie.

KTO PROWADZI WARSZTAT KĄPIEL NOWORODKA?

Marta Kocińska – tegoroczna absolwentka kierunku położnictwo. Położna, mama Filipa, który urodził się w Wielkiej Brytanii.  Możecie odsłuchać podcast z Martą, o tym, jakie jest podejście do ciąży i porodu na wyspach. Marta jest zafascynowana naszą kulturą. Prowadzi w ramach projektu także gimnastykę słowiańską dla kobiet w ciąży i po porodzie.

KIEDY ODBĘDZIE SIĘ WARSZTAT I ILE BĘDZIE TRWAŁ?

 • 31 sierpnia (wtorek) – godzina 18:00 – warsztat będzie trwał 1,5 h

GDZIE ODBĘDZIE SIĘ WARSZTAT KĄPIEL NOWORODKA?

Spotykamy się w siedzibie Macierzanki, ul.Felczaka 16 – szare drzwi z długą klamką, osobne wejście (nie jak do kamienicy).

W sali warsztatowej prosimy o zdjęcie butów – zabierz ze sobą obuwie na zmianę.

JAK MOGĘ ZAPISAĆ SIĘ NA WARSZTAT?

Zapisy przez formularz, telefonicznie 600994210 lub mailowo kontakt@macierzanka.org


  ZAINTERESOWANA INNYMI WARSZTATAMI?

  Znajdziesz je na naszym facebooku, instagramie i tutaj.

  Obserwuj nas, by być na bieżąco!


  Nina Kwaśniewska

  Miałam to szczęście, że było mi dane urodzić moje dzieci w domu. Promuję karmienie piersią, uważam, że poród może być wydarzeniem pięknym i ubogacającym. I wszędzie o tym mówię! Możecie mnie spotkać w Macierzance, gdzie wspieram Was w karmieniu piersią, towarzyszę w przygotowaniu do porodu, a także później, gdy pomagam w nauce wiązania chust.

  1 Komentarz

  • Asia
   1 września, 2021 6:45 pm

   Bardzo przydatny warsztat nastawiony na przekazanie praktycznej wiedzy, który odbył się w swobodnej atmosferze. Kameralna grupa, wiele sprzętu do testowania, masa cennych wskazówek i odpowiedzi na pytania uczestników.

  Napisz Komentarz


  The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.