Wypożycz lampę do naświetlania

Wypożycz lampę do naświetlania

Fototerapia domowa – wypożycz lampę do naświetlania

Wypożycz lampę do naświetlania i rozpocznij terapię w domu. Jeśli Twoje dziecko ma żółtaczkę noworodkową, w uzasadnionych przypadkach, nie ma konieczności pozostawania w szpitalu. . Fototerapia domowa to możliwość naświetlania dzieci z żółtaczką noworodkową poza szpitalem, w warunkach domowych. Celem fototerapii jest zminiejszenie ilości bilirubiny w krwi, w celu zmniejszenia ryzyka powikłań żółtaczki. W Fundacji Macierzanka wypożyczamy do naświetlania lampy Medela Bilibed wraz z kombinezonem.

Co to jest żółtaczka noworodkowa?

Żółtaczka noworodkowa, zwana żółtaczką fizjologiczną, charakteryzuje się żółtawym zabarwieniem skóry, białek oczu i błon śluzowych. Pojawia się ona na skutek nagromadzenia żółtego barwnika (bilirubiny), który powstaje z rozpadu hemoglobiny.  Żółtaczka noworodkowa cechuje się następującymi objawami:

  • rozpoczyna się w 2. – 3. dobie życia (dokładnie po 36 h od porodu),
  • ustępuje samoistnie do 10. dnia życia,
  • stężenie bilirubiny nie przekracza górnej granicy normy dla wieku dziecka.

Jak wygląda naświetlanie noworodka w domu?

Leczenie żółtaczki noworodkowej fotoerapią jest najbardziej efektywnym sposobem jej leczenia. Jest to najbardziej powszechne postępowanie w krajach skandynawskich.

Dziecko leży na elastycznej, miękkiej płaszczyźnie, okryte kombinezonem Bilicombi. Możesz położyć lampę do łóżeczka lub w innym dowolnym i wygodnym dla Was miejscu. Lampa posiada dwa liczniki czasu pracy, jeden pokazujący czas pracy lampy, drugi czas naświetlania jednego dziecka. Lampa BiliBed posiada jedną świetlówkę światła niebieskiego. Skuteczność terapii jest bardzo wysoka. Naświetlanie prowadzone jest w minimalnej odległości od dziecka. 
 
UWAGA! Kombinezon Bilicombi zastępuje okularki.
 
wypożycz-lampę-do-naświetlania

Jakie są korzyści naświetlania noworodka w domu?

  • brak konieczności rozłąki z noworodkiem – możecie naświetlać się nieprzerwanie w warunkach domowych. Jest to z pewnością jedna z najważniejszych zalet takiego rozwiązania.
  • bezpieczeństwo – kombinezon, do którego wkładacie dzieci jest przytwierdzany rzepami do stelażu,  chroni także oczy dziecka
  • skuteczność – w zależności od poziomu bilirubiny i czasu naświetlania, zwykle dzieci potrzebują kilku dni, by poziom bilirubiny spadł
  • wygoda – komfort naświetlania w warunkach domowych, dostępność lampy 24/h

Badanie poziomu bilirubiny

W trakcie naświetlania, rodzice mogą sprawdzić  poziom bilirubiny w sposób nieinwazyjny, przez skórnę, za pomocą miernika żółtaczki MBJ 20, bez konieczności pobierania krwi metodą tradycyjną.

Jest to dodatkowa korzyść dla  dla dziecka, gdyż pomiar bilirubiny jest całkowicie bezbolesny i natychmiastowy. Wynik pokazuje się na urządzeniu w momencie badania.

Wypożycz lampę do naświetlania do domu!

Skorzystaj z naszej wypożyczalni.


Nina Kwaśniewska

Miałam to szczęście, że było mi dane urodzić moje dzieci w domu. Promuję karmienie piersią, uważam, że poród może być wydarzeniem pięknym i ubogacającym. I wszędzie o tym mówię! Możecie mnie spotkać w Macierzance, gdzie wspieram Was w karmieniu piersią, towarzyszę w przygotowaniu do porodu, a także później, gdy pomagam w nauce wiązania chust.

Napisz Komentarz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.