Bezpłatna cytologia

Bezpłatna cytologia

DLA KOGO JEST BEZPŁATNA CYTOLOGIA?

“Bezpłatna cytologia – zbadaj siebie!” jest częścią projektu “Jestem kobietą”, który został dofinansowany z Urzędu Miasta Szczecin w ramach profilaktyki i promocji zdrowia adresowanych do mieszkańców Szczecina.

Ponieważ zagrożenie wirusem COVID – 19 spowodowało ograniczenie lub zamknięcie wielu kobietom dostępu do badań profilaktycznych. Dajemy Wam możliwość pobrania materiału do badań cytologicznych w komfortowych warunkach, połączone z edukacją dotyczącą profilaktyki raka szyjki macicy.

Warsztaty są adresowane do wszystkich kobiet, a w szczególności do tych z Was, które ukończyły 25. rok życia, a także tych z Was, które nie miały wykonywanego badania w ostatnich 3. latach.

🔸  Jeśli przychodzisz na badanie cytologiczne, zabierz ze sobą swoją mamę, teściową, sąsiadkę. Zadbajmy wspólnie o seniorki!

KTO WYKONA BEZPŁATNĄ CYTOLOGIĘ?

dr n. med. Agnieszka Kardziejonek – położna od 2011 roku, doradca laktacyjny, która doświadczyła położnictwa na kontynencie afrykańskim. Towarzyszyła kobietom w narodzinach dzieci w Ugandzie, gdzie obserwowała  zwyczaje związane z karmieniem piersią. Łączy pasję związaną z promowaniem karmienia naturalnego z pracą naukową. Pracowała w szpitalach klinicznych: w Policach oraz jako doradca laktacyjny na Pomorzanach.
Spokój Agnieszki, dobra energia, która od niej emanuje jest niezastąpiona w kontaktach z Wami.

KIEDY ODBĘDZIE SIĘ BEZPŁATNA CYTOLOGIA – ZBADAJ SIEBIE?

We wrześniu cytologia odbędzie się w następujących terminach:

 • czwartek, 16 września,  od godziny 17:00
 • piątek, 24 września, od godziny 17:00
 • wtorek, 28 września, od godziny 10:00 do 12:00

W październiku zapraszamy Was do badania w następujących terminach:

 • wtorek 5.10 w godzinach dopołudniowych
 • wtorek 12.10 od rana do południa
 • piątek 8.10 po godzinie 17:00
 • piątek 22.10 po godzinie 17:00

GDZIE ODBĘDZIE SIĘ BEZPŁATNA CYTOLOGIA?

Spotykamy się w siedzibie Macierzanki, ul.Felczaka 16 – szare drzwi z długą klamką, osobne wejście (nie jak do kamienicy). Przed badaniem będziesz mogła skorzystać z prysznica lub bidetu – jeśli chcesz zabierz ze sobą swój ręcznik i klapki pod prysznic.

BEZPŁATNA CYTOLOGIA ZBADAJ SIEBIE

BEZPŁATNA-CYTOLOGIA

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO BADANIA CYTOLOGICZNEGO?

Pamiętaj, że badanie jest bezbolesne! Zostaniesz poproszona o zajęcie wygodnego miejsca na fotelu ginekologicznym. Postaraj rozluźnić swoje ciało, by położna mogła swobodnie wprowadzić wziernik i pobrać materiał.

WAŻNE!

– nie przychodź się w czasie krwawienia miesiączkowego,

-najlepiej zgłoś się nie wcześniej niż 4. dni po ostatnim dniu miesiączki i nie później niż 4. dni przed rozpoczęciem miesiączki,

– co najmniej 4 dni przed pobraniem wymazu cytologicznego nie należy stosować żadnych leków dopochwowych,

-NIE WSPÓŁŻYJ PRZED BADANIEM!

– od ostatniego badania ginekologicznego / USG przezpochwowego powinien upłynąć co najmniej 1 dzień.

JAK MOGĘ ZAPISAĆ SIĘ NA BADANIE?

Zapisy  przez poniższy formularz, telefonicznie 600 99 42 10 lub mailowo kontakt@macierzanka.org

Zapisujemy po cztery osoby na daną godzinę. Wchodzicie do gabinetu zgodnie z kolejnością przyjścia. Na miejscu w poczekalni jest wygodna sofa, krzesła, literatura. Jeśli przychodzicie z dziećmi, możecie skorzystać z sali warsztatowej i zabawek.

bezpłatne porady laktacyjne

W tytule wpisz proszę DATĘ i przedział godzinowy,  który Cię interesuje. (np. 1. października – w godzinach 18:00- 19:00)


   

   

  bezpłatna -cytologia

  ZAINTERESOWANA INNYMI WARSZTATAMI?

  Znajdziesz je na naszym facebooku, instagramie i tutaj. Obserwuj nas, by być na bieżąco!

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   


  Nina Kwaśniewska

  Miałam to szczęście, że było mi dane urodzić moje dzieci w domu. Promuję karmienie piersią, uważam, że poród może być wydarzeniem pięknym i ubogacającym. I wszędzie o tym mówię! Możecie mnie spotkać w Macierzance, gdzie wspieram Was w karmieniu piersią, towarzyszę w przygotowaniu do porodu, a także później, gdy pomagam w nauce wiązania chust.

  Napisz Komentarz


  The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.