Bezpłatny warsztat BLW

Bezpłatny warsztat BLW

O czym będzie warsztat BLW?

Warsztat BLW jest częścią projektu “Jestem kobietą”, który został dofinansowany z Urzędu Miasta Szczecin w ramach profilaktyki i promocji zdrowia adresowanych do mieszkańców Szczecina. Nasze warsztaty mają na celu:

-upowszechnianie wiedzy na temat właściwych postaw i zachowań prozdrowotnych,

– edukacji przyszłych rodziców w okresie ciąży,

– edukacji i upowszechniania zasad związanych z prawidłową opieką oraz pielęgnacją noworodków i dzieci w wieku do 3 lat,

– upowszechnianie i edukacji dotycząca najczęstszych schorzeń wieku noworodkowego i niemowlęcego.

Warsztat BLW to przygotowanie rodziców do rozszerzanie diety dziecka metodą BLW – Baby Led Weaning, która w naturalny sposób umożliwia niemowlęciu stopniowe usamodzielnianie się i przejście z karmienia tylko mlekiem na produkty stałe, z pominięciem etapu karmienia łyżeczką oraz jedzenia papek. Metoda ta daje dziecku możliwość intuicyjnego wyboru najzdrowszych i niezbędnych do rozwoju produktów. Dzięki zabawie oraz obserwacji rodziny, przy wspólnych posiłkach, dziecko nabiera właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. Zajęcia odbędą się w formie wykładu, z aktywnym udziałem rodziców oraz wspólną dyskusją podsumowującą. Poruszone zostaną m. in. kwestie jak rozszerzać dietę dziecka, ogólne zasady i założenia metody BLW, omówienie jak powinno wyglądać BLW w praktyce, zalety oraz wady metody, omówienie wszelkich obaw i mitów, przykładowe przepisy.

Kto prowadzi warsztat BLW?

Prowadzącą warsztat jest mgr inż. Natalia Blachowska.

Natalia jest specjalista ds. Żywienia Człowieka i Dietetyki z wieloletnim stażem zawodowym. Zajmuje się żywieniem osób zdrowych, zarówno dorosłych jak również dzieci oraz dietetyką kliniczną.

Obszerną wiedzę  poszerza poprzez udział w licznych konferencjach branżowych i szkoleniach. Dietetyka od wielu lat jest jej pasją. Dzięki temu może dzielić się z Wami doświadczeniem – zarówno własnym, jak również zawodowym.

Prowadzi poradnie dietetyczne w Szczecinie oraz Gryfinie.  Natalia przyjmuje pacjentów u nas w Macierzance. W pracy z pacjentem stawia przede wszystkim na podejście holistyczne, kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych w sposób racjonalny i sprzyjający zdrowiu. Działa również w oparciu o przekonanie, że dieta wcale nie musi być męcząca, niesmaczna i związana z głodówką.

W pracy największą satysfakcję sprawiają jej efekty, które osiągają moi podopieczni. Ogromnie cieszę się, gdy z każdą wizytą osoby stają się szczęśliwsze, nabierają pewności siebie, witalności, jednocześnie polepszając swój stan zdrowia. Zapewniam pełen komfort, zaangażowanie, a także wsparcie i motywację.

Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku – zapraszam.

Jakie są terminy warsztatu?

  • 25 sierpnia (środa) – godzina 18:00
  • 29 września (środa) – godzina 18:00

Gdzie odbędzie się warsztat BLW?

Spotykamy się w siedzibie Macierzanki, ul.Felczaka 16 – szare drzwi z długą klamką, osobne wejście (nie jak do kamienicy).

Jak mogę zapisać się na warsztat?

Zapisy przez formularz, telefonicznie 600994210 lub mailowo kontakt@macierzanka.org

W MAILU PROSZĘ PODAJ TERMIN WARSZTATU!    Nina Kwaśniewska

    Miałam to szczęście, że było mi dane urodzić moje dzieci w domu. Promuję karmienie piersią, uważam, że poród może być wydarzeniem pięknym i ubogacającym. I wszędzie o tym mówię! Możecie mnie spotkać w Macierzance, gdzie wspieram Was w karmieniu piersią, towarzyszę w przygotowaniu do porodu, a także później, gdy pomagam w nauce wiązania chust.

    Napisz Komentarz


    The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.