Gimnastyka słowiańska

Gimnastyka słowiańska

Gimnastyka słowiańska to ćwiczenia w kobiecym gronie, które pozwolą Ci poczuć się komfortowo, odpocząć i obniżyć napięcie. Dlaczego gimnastyka słowiańska? Przede wszystkim dlatego, że dedykowana jest kobiecie. Kobiecie rozumianej holistycznie. Dba o jej ciało i emocje, pomaga odnaleźć równowagę i spokój. 

Co to jest gimnastyka słowiańska?

W dzisiejszym świecie, który nieustannie pędzi, jest pełen stresu i napięć, nie ma miejsca na odpoczynek. Nawet gdy odpoczywamy, zastanówmy się, czy jesteśmy pozbawione lęków, napięć i natrętnych myśli? Gimnastyka słowiańska uczy nas “odpuszczać”.  Uczy nas redukować napięcia zgromadzone w ciele. Pomaga poczuć i usłyszeć ciało. Uświadamia nam, co jest dla ciała dobre, a co jemu nie służy.  Gimnastyka słowiańska jest wspaniałym narzędziem, które pomaga wytwarzać dobre nawyki. Poprawia postawę. Wzmacnia mięśnie głębokie i rozluźnia je, powodując, że odzyskujemy siły i nabieramy lekkości.

Jak wygląda gimnastyka słowiańska?

Gimnastyka słowiańska to 27. ćwiczeń pogrupowanych w 9. zestawów po 7. ćwiczeń. 

Wykonanie 7. ćwiczeń zajmuje zaledwie 15 minut. Systematyczna praktyka, daje szybko efekty. Złe nawyki znikają, bo zaczynamy czuć, że nam szkodzą. Jest to także profilaktyka częstych kobiecych dolegliwości, takich jak: wysiłkowe nietrzymanie moczu, czy obniżenie narządów rodnych. Mięśnie dna miednicy, tak ważne dla kobiety, są aktywizowane, wzmacniane i rozluźniane. W trakcie ćwiczeń, masowane są punkty na ciele, które regulują gospodarkę hormonalną i wspomagają odporność. Automasaż pozwala także na profilaktykę raka piersi. Ćwiczymy bez biustonosza, co ułatwia wyczuwanie ewentualnych zmian w piersiach. Coraz więcej kobiet zauważa pozytywne efekty gimnastyki słowiańskiej. 

Dla kogo jest gimnastyka słowiańska?

Gimnastyka słowiańska jest dokonała dla kobiet w ciąży i po porodzie. Stanowi doskonałe przygotowanie do porodu, wspiera ciało w połogu i daje ukojenie emocjom. Ciąża to wyjątkowy stan, w którym organizm kobiety intensywnie się zmienia. Ruch jest bardzo ważny. Ruch, który przygotuje ciało do ogromnego wysiłku jakim jest poród. A poród to także ruch. Jest wiele pozycji w gimnastyce, które szczególnie pomagają kobiecej miednicy. Uaktywniają mięśnie i uruchamiają struktury kostne. Wszystkie te działania ułatwiają drogę dziecku, a także sprawiają, że poród staje się nie tylko łatwiejszy, ale bardziej świadomy. 

Ale także gimnastyka  jest dedykowana kobietom w okresie menopauzalnym.

Kto prowadzi zajęcia?

GIMNASTYKA-SŁOWIAŃSKA

Poznajcie Waszą prowadzącą –  Martę Kocińską. Jest kobietą, położną, eksplorującą i doświadczającą różnych odcieni kobiecości. Zainteresowanie gimnastyką słowiańską zbiegło się z jej zainteresowaniem położnictwem. Po narodzinach syna Filipa, poczuła potrzebę wspierania kobiet w okresie okołoporodowym i podjęła decyzję o studiach położniczych. Wtedy też zaczęła praktykować gimnastykę i zrozumiała, jak bardzo jej ciało potrzebuje wsparcia. Ile jest w nim napięć i skrzywień. Bardzo ją to zaskoczyło i zaniepokoiło. Szybko jednak zauważyła ile dobrego niesie regularne ćwiczenie. Podczas codziennych czynności korygowała postawę, nie tylko dlatego, by dobrze wyglądać, ale także po to, by wkładać we wszystko mniej wysiłku. 

Jestem zdumiona tym, jak bardzo gimnastyka wspiera kobiece ciało właśnie w porodzie! – mówi Marta Kocińska

Mało tego, gimnastyka słowiańska wspiera kobiety na każdym etapie ich życia! Od lat interesuje Martę tematyka ludzkiego organizmu, a ruch towarzyszy jej od zawsze. Jako dziecko i nastolatka tańczyła i  uwielbia taniec do dziś. Jednak to właśnie gimnastyka słowiańska na tyle skradła jej serce, że postanowiłam zostać jej instruktorką. Jest to kolejne narzędzie  Marty do pracy z kobietą w okresie okołoporodowym.

Jak zapisać się na zajęcia?

Czy Ty też masz ochotę spróbować? Zapraszamy na godzinne zajęcia w grupie maksymalnie 5. kobiet. Pracujemy kameralnie,  aby każda z Was  poczuła się zaopiekowana. Karnet lub pojedyncze wejście możesz zakupić w naszym sklepiku.

Gdzie i kiedy odbywają się zajęcia?

Zajęcia odbywają się we wtorki o godzinie 11:00 w siedzibie Fundacji Macierzanka ul.Felczaka 16.

Zajęci prowadzone sąw sali warsztatowej, którą widzicie na zdjęciu.

gimnastyka-słowiańska

Gimnastyka słowiańska to ćwiczenia w kobiecym gronie, które pozwolą Ci poczuć się komfortowo, odpocząć i obniżyć napięcie. Dlaczego gimnastyka słowiańska? Przede wszystkim dlatego, że dedykowana jest kobiecie. Kobiecie rozumianej holistycznie. Dba o jej ciało i emocje, pomaga odnaleźć równowagę i spokój. 

Napisz Komentarz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.