Jak przygotować się do cięcia cesarskiego?

Jak przygotować się do cięcia cesarskiego?

O CZYM BĘDZIE WARSZTAT JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO CIĘCIA CESARSKIEGO?

Warsztat “Jak przygotować się do cięcia cesarskeigo?” jest częścią projektu “Jestem kobietą”, który został dofinansowany z Urzędu Miasta Szczecin w ramach profilaktyki i promocji zdrowia adresowanych do mieszkańców Szczecina.


Prawie połowa kobiet w Szczecinie rodzi dzieci w drodze cięcia cesarskiego. Jeśli należysz do mam, które przygotowują się do cięcia cesarskiego, ten warsztat jest dla Ciebie. Z myślą o Tobie przygotowałyśmy spotkanie, na którym dowiesz się w jaki sposób przygotować się do tej operacji, aby jak najkorzystniej przeżyć pierwsze doby połogu. Jeśli marzysz o tym aby Twoje dziecko po porodzie jak najwięcej było z Tobą, a obawiasz się, że po cięciu cesarskim nie będzie to możliwe, lub jeśli lękasz się o swoją laktację po operacji – przyjdź na ten warsztat.

Niezależnie od tego czy jesteś mamą po raz pierwszy, czy kolejny. Jeśli podejrzewasz, że poród zakończy się cięciem cesarskim, także zapraszamy Cię na to spotkanie.

-Podczas warsztatu opowiemy, jak rozpoznać zbliżający się poród w sytuacji, gdy dziecko wybierze inny termin, niż został zaplanowany na cięcie cesarskie.

-Dowiesz się również jak przygotować swoje ciało na ten dzień, co robić zaraz po operacji, aby jak najszybciej być sprawną.

-Pokażemy jak wstawać z łóżka w okresie połogu, jakie pozycje najlepiej przyjmować jeśli będziesz karmiła piersią.

-Poznasz sposoby dbania o ranę pooperacyjną, kiedy należy usunąć szew.

Powiemy również co warto zabrać ze sobą do szpitala pod kątem porodu w drodze cięcia cesarskiego.


Niektórzy określają kobiety rodzące poprzez cięcie cesarskie „cesarzowe” – spotkajmy się zatem w dostojnym gronie kobiet, które mają zaplanowany ten rodzaj narodzin.

KTO PROWADZI WARSZTAT JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO CIĘCIA CESARSKIEGO?

dr n. zdr. Agnieszka Kardziejonek – położna od 2011 roku oraz doradca laktacyjny, która doświadczyła położnictwa na kontynencie afrykańskim. Towarzyszyła kobietom przy narodzinach dzieci w Ugandzie, gdzie obserwowała  zwyczaje związane z karmieniem piersią. Łączy pasję związaną z promowaniem karmienia naturalnego z pracą naukową nad laktacją. Pracowała w szpitalach klinicznych w Policach oraz jako doradca laktacyjny na Pomorzanach. Zdobyła zaufanie wielu rodzin, które cenią w niej empatię i profesjonalizm.

KIEDY ODBĘDZIE SIĘ WARSZTAT I ILE BĘDZIE TRWAŁ?

 • 7. października (czwartek) – godzina 18:00 – warsztat będzie trwał 2 h

GDZIE ODBĘDZIE SIĘ WARSZTAT JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO CIĘCIA CESARSKIEGO ?

Spotykamy się w siedzibie Macierzanki, ul.Felczaka 16 – szare drzwi z długą klamką, osobne wejście (nie jak do kamienicy).

W sali warsztatowej prosimy o zdjęcie butów – zabierz ze sobą obuwie na zmianę.

JAK MOGĘ ZAPISAĆ SIĘ NA WARSZTAT?

Zapisy przez formularz, telefonicznie 600994210 lub mailowo kontakt@macierzanka.org


  ZAINTERESOWANA INNYMI WARSZTATAMI?

  Znajdziesz je na naszym facebooku, instagramie i tutaj.

  Obserwuj nas, by być na bieżąco!


  Nina Kwaśniewska

  Miałam to szczęście, że było mi dane urodzić moje dzieci w domu. Promuję karmienie piersią, uważam, że poród może być wydarzeniem pięknym i ubogacającym. I wszędzie o tym mówię! Możecie mnie spotkać w Macierzance, gdzie wspieram Was w karmieniu piersią, towarzyszę w przygotowaniu do porodu, a także później, gdy pomagam w nauce wiązania chust.

  Napisz Komentarz


  The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.