Poród siłami natury a cięcie cesarskie – co wybrać?

Poród siłami natury a cięcie cesarskie – co wybrać?

“Poród siłami natury a cięcie cesarskie – co wybrać?” jest częścią projektu “Jestem Kobietą”, dofinansowanego przez Urząd Miasta w Szczecinie.

Wstęp jest BEZPŁATNY.

O czy będzie warsztat “Poród siłami natury a cięcie cesarskie – co wybrać”?

Poród to bardzo ważne wydarzenie dla całej rodziny, a jego przebieg długotrwale rzutuje na wszystkich uczestników. Nic zatem nadzwyczajnego, że zadajemy pytania, na które potrzebujemy rzetelnej odpowiedzi. Wiele mitów narosło wokół zarówno porodu drogami natury, jak i cięcia cesarskiego.

Co lepsze? Co bezpieczniejsze? Jaki wpływ będzie miało na matkę? Jaki wywiera wpływ na dziecko? Czy mogę wybrać sposób przyjścia mojego dziecka na świat? Jak zadecydować? Jeśli te i inne pytania Was nurtują i poszukujecie na nie odpowiedzi, serdecznie zapraszamy do Macierzanki na warsztat  poród siłami natury a cięcie cesarskie. Dowiecie się jak przebiegają oba porody, jakie są wskazania do cięcia cesarskiego, czego się spodziewać w szpitalu. Omówione zostaną wszelkie opcje dostępne rodzicom, procedury szpitalne, różnice i podobieństwa. Przybliżone zostaną sposoby przygotowania się do porodu naturalnego oraz do cięcia cesarskiego, a także opieka nad położnicą (kobietą po porodzie) oraz noworodkiem.

 

Kto prowadzi zajęcia”Poród siłami natury a cięcie cesarskie – co wybrać”

Warsztaty poprowadzi położna Marta Kocińska. Prywatnie jest mamą 5-letniego Filipa. O jej ciąży i porodzie możecie usłyszeć w podcaście na naszym kanale na YT. Pracuje na jednej ze szczecińskich porodówek, gdzie towarzyszy kobietom podczas porodów naturalnych i tych operacyjnych. Marta jest uważna na potrzeby kobiet i potrafi udzielić im wsparcia kiedy tego potrzebują. W Macierzance, oprócz warsztatów szkoły rodzenia, prowadzi także gimnastykę słowiańską kobiet. Działa z pasją i zaangażowaniem, tak żeby każda kobieta czuła się ważna i zaopiekowana. Zależy jej na indywidualnym podejściu z poszanowaniem drugiego człowieka.

 

Kiedy odbędą się zajęcia?

 • 23. września (czwartek), godzina 18:00. Warsztat potrwa 2h

Gdzie odbędą się wykłady?

Spotykamy się w siedzibie Macierzanki, ul.Felczaka 16 – szare drzwi z długą klamką, osobne wejście (nie jak do kamienicy).

Prosimy o zdjęcie obuwia do sali warsztatowej – zabierzcie ze sobą ciepłe skarbety lub obuwie na zmianę.

 

Jak mogę zapisać się na zajęcia?

Zapisy przez formularz, telefonicznie 600994210 lub mailowo kontakt@macierzanka.org

W MAILU PROSZĘ PODAJ TYTUŁ WARSZTATU


   


  Nina Kwaśniewska

  Miałam to szczęście, że było mi dane urodzić moje dzieci w domu. Promuję karmienie piersią, uważam, że poród może być wydarzeniem pięknym i ubogacającym. I wszędzie o tym mówię! Możecie mnie spotkać w Macierzance, gdzie wspieram Was w karmieniu piersią, towarzyszę w przygotowaniu do porodu, a także później, gdy pomagam w nauce wiązania chust.

  Napisz Komentarz


  The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.