Trudności w karmieniu piersią

Trudności w karmieniu piersią

O CZYM BĘDZIE WARSZTAT TRUDNOŚCI W KARMIENIU PIERSIĄ?

Warsztat “Trudności w karmieniu piersią” jest częścią projektu “Jestem kobietą”, który został dofinansowany z Urzędu Miasta Szczecin w ramach profilaktyki i promocji zdrowia adresowanych do mieszkańców Szczecina.

Warsztat jest BEZPŁATNY.

Chcesz karmić naturalnie, ale przerażają Cię trudności, które miały Twoje koleżanki? Twoja mama nie karmiła piersią i Ty także jesteś przekonana, że nie będziesz mogła? Karmiłaś poprzednie dziecko przez jakiś czas, ale wydarzyło się coś, co sprawiło, że przeszłaś na mieszankę? A może doświadczyłaś ogromnego bólu w trakcie karmienia, który uniemożliwił Wam dalszą mleczną drogę?

Jeśli choć raz odpowiedziałaś twierdząco, ten warsztat pomoże zrozumieć Ci, co się stało z laktacją i da Ci wskazówki, jak uniknąć lub poradzić sobie z tymi problemami przy kolejnym dziecku.

 

 • Podczas spotkania wspomnimy o fizjologii laktacji, ale szczególnie skupimy się na sytuacjach problemowych.
 • Omówimy jak nieprawidłowe postępowanie w nawale pokarmowym, który jest fizjologią, może spowodować patologię.
 • Dowiesz się jakie są różnice pomiędzy obrzękiem piersi, zapaleniem a ropniem piersi.
 • Omówimy sytuacje trudne związane z brodawkami sutkowymi. Dowiesz się jakie są przyczyny poranień brodawek, jak radzić sobie z różną anatomią brodawek sutkowych.
 • Pewnie słyszałaś wiele o wędzidełkach u noworodka, ale czy wiesz co to jest i czy trzeba się tego bać? Podczas warsztatu powiemy o prawidłowościach związanych z anatomią jamy ustnej dziecka, które wpływają na karmienie, w tym wędzidełka podjęzykowe.
 • Często w sytuacjach trudnych w karmieniu piersią laktator staje się naszym przyjacielem. Podczas spotkania omówimy zasady doboru tego sprzętu w zależności od sytuacji.
 • Po wspólnym spotkaniu będzie możliwość krótkiej rozmowy indywidualnej o Twojej sytuacji laktacyjnej. Jeśli będziesz potrzebowała doradca laktacyjny zbada Twoje piersi w gabinecie lub odpowie na pytanie, którego nie zadasz w grupie.

KTO PROWADZI WARSZTAT TRUDNOŚCI W KARMIENIU PIERSIĄ?

dr n. zdr. Agnieszka Kardziejonek – położna od 2011 roku oraz doradca laktacyjny, która doświadczyła położnictwa na kontynencie afrykańskim. Towarzyszyła kobietom przy narodzinach dzieci w Ugandzie, gdzie obserwowała  zwyczaje związane z karmieniem piersią. Łączy pasję związaną z promowaniem karmienia naturalnego z pracą naukową nad laktacją. Pracowała w szpitalach klinicznych w Policach oraz jako doradca laktacyjny na Pomorzanach. Zdobyła zaufanie wielu rodzin, które cenią w niej empatię i profesjonalizm.

KIEDY ODBĘDZIE SIĘ WARSZTAT I ILE BĘDZIE TRWAŁ?

 • 25.listopada czwartek, godzina 10:00 – warsztat trwa 2 h.

GDZIE ODBĘDZIE SIĘ WARSZTAT TRUDNOŚCI W KARMIENIU PIERSIĄ?

Spotykamy się w siedzibie Macierzanki, ul.Felczaka 16 – szare drzwi z długą klamką, osobne wejście (nie jak do kamienicy).

W sali warsztatowej prosimy o zdjęcie butów – zabierz ze sobą obuwie na zmianę.

JAK MOGĘ ZAPISAĆ SIĘ NA WARSZTAT?

Zapisy przez formularz, telefonicznie 600994210 lub mailowo kontakt@macierzanka.org


  ZAINTERESOWANA INNYMI WARSZTATAMI?

  Znajdziesz je na naszym facebooku, instagramie i tutaj.

  Obserwuj nas, by być na bieżąco!


  Nina Kwaśniewska

  Miałam to szczęście, że było mi dane urodzić moje dzieci w domu. Promuję karmienie piersią, uważam, że poród może być wydarzeniem pięknym i ubogacającym. I wszędzie o tym mówię! Możecie mnie spotkać w Macierzance, gdzie wspieram Was w karmieniu piersią, towarzyszę w przygotowaniu do porodu, a także później, gdy pomagam w nauce wiązania chust.

  Napisz Komentarz


  The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.